Історія Пологівської бібліотеки

            З уст Гаврилюк Олександри яка пропрацювала бібліотекарем з 1953 по 2003рік. Перша бібліотека була при школі яка була збудована в 1929році. Учителі Щербатюк, Покотило С, Левкопас, Загородній були прогресивними людьми. Вони збирали  і привозили людям газети, книги, і читали в пришкільній бібліотеці.
Пологівську сільську бібліотеку було відкрито в 1948році у приміщенні  колишнього старого клубу. Тоді першим бібліотекарем був Курка Микола Зотевич. На початку становлення роботи бібліотеки дуже часто змінювалися керівники. В 1953році на зміну Курки М. прийшла Заколесник Євгена В. На зміну їй  цього року прийшла Мордюк Людмила Володимирівна, знову у цьому році працювала Куцак Віра Павлівна. А в 1955році на посаду бібліотекаря призначили Гаврилюк Олександру Олександрівну.
            У зв’язку із знесенням старого клубу в 1984році Пологівську  бібліотеку перенесли у приміщення сільської столової, яка була вже збудована на той час.
            В 1988році було збудовано новий сільський будинок культури  куди й перенесено бібліотеку, на другий поверх.Бібліотека займала одну кімнату площею 50м.кв.
1979 рік став новим етапом розвитку бібліотечної справи. Була створена централізована бібліотечна система. Гаврилюк Олександру було переведено на посаду: «Завідуючою  Пологівським бібліотечним філіалом №28».
 В 2003році стала завідуючою Пологівської сільської бібліотеки Курко Тетяна Анатоліївна, яка пропрацювала на цій посаді до 2006року.
            В 2006році стала завідувачкою Пологівської сільської бібліотеки Куцак Ніна Володимирівна. В 2007році бібліотеку було перенесено у дві великі кімнати, зроблено косметичний ремонт, які також знаходяться у приміщенні БК.
Прісняк Тетяна Валентинівна (завклуб), Куцак Ніна Володимирівна (бібліотекар),
 Курко Тетяна Анатоліївна (голова села)
На святі села "Пологівські обереги"

            У вересні 2012 року Пологівська сільська бібліотека№28 виграла грант програми «Бібліоміст». Організований в рамках реалізації проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету». Сьогодні завдяки цьому проекту, бібліотека має три комп’ютери, принтер, сканер, безкоштовний доступ до світової мережі Інтернет та інформаційних баз даних з метою навчання, підвищення кваліфікації, отримання інформації, відсутньої в фондах бібліотеки та дозвілля.
            Користувачі мають право безкоштовно отримувати консультації з використання ресурсів Інтернету, копіювати, сканувати інформацію. На базі Інтернет – центру організовуються віртуальні подорожі, хвилини інформації з використанням Інтернет – ресурсів.
            В 2012 році відбулася децентралізація бібліотечної системи. Тепер Пологівська бібліотека має назву « Пологівський сільський філіал №28.»  З 2004 року при бібліотеці діє клуб за інтересами «СЛУПИЧКА»,керівник клубу Прісняк Тетяна Валентинівна.


   Сьогодні бібліотека – філія села Пологи – це інформаційний, культурно – просвітницький центр на селі, осередок збереження національної культури, народних звичаїв, обрядів. Розташована вона в центрі села в одному приміщенні з будинком  культури.


Немає коментарів:

Дописати коментар